AC53755
- Large mushroom exit button
- Normally open & closed contacts
- Clear wording
- Stainless steel fascia
| Flipbook url | Interactive Trade Catalogue |
|---|---|
| Depth | 35 mm |
| Finish | Brushed |
| Ip rating | IP20 |
| Length | 87.5 mm |
| Material | ABS |
| Mounting type | Flush/Surface |
| Product weight | .173 kg |
| Width | 87.5 mm |