AC3254
- IP67 rated
- Back plate/DIN rail are pre-fitted
- Polycarbonate Enclosures
- Easy installation of contactors
| Flipbook url | Interactive Trade Catalogue |
|---|---|
| Colour | RAL 7035 |
| Curve type | for 40 - 65A contactors |
| Depth | 175 mm |
| Ip rating | IP67 |
| Length | 225 mm |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting type | Surface |
| Width | 180 mm |