AC11844
- Polar white finish
- Screw in module
- No yolk required
- Approved to BS EN 60669
- Range of polar white grid switch modules
| Flipbook url | Interactive Trade Catalogue |
|---|---|
| Current rating | 10A |
| Depth | 20 mm |
| Finish | Polar white |
| Mounting type | Grid |
| Number of ways | Intermediate |
| Voltage rating | 250 V |
| Width | 25 mm |