AC16580
- Engraved Key Switch
- 20AX 2 way
- White
- Large terminals
- Fully fluorescent rated
- Key switch for limited access control
- Comprehensive range of fully British Standard approved gridswitch accessories
| Flipbook url | Interactive Trade Catalogue |
|---|---|
| Current rating | 20 A |
| Curve type | Emergency Test |
| Depth | 22.5 mm |
| Finish | White Metal |
| Ip rating | IP20 |
| Mounting type | Grid |
| Number of poles | Double Pole (2P) |
| Voltage rating | 250 V |
| Width | 24.5 mm |