AC16520
- 10AX intermidiate
- White
- Large terminals
- Fully fluorescent rated
- Comprehensive range of fully British Standard approved gridswitch accessories
| Flipbook url | Interactive Trade Catalogue |
|---|---|
| Current rating | 20 A |
| Curve type | Intermediate |
| Depth | 22.5 mm |
| Ip rating | IP20 |
| Mounting type | Grid |
| Number of ways | Intermediate |
| Voltage rating | 250 V |
| Width | 24.5 mm |